Autor: Marijano Atanasković, 13. 5. 2018.

Na 5. natjecanju iz teorijskih glazbenih disciplina "Kornelije", koje se od 11. - 13. svibnja održalo u Beogradu, i ove je godine sudjelovao naš učenik Marko Levak pod mentorstvom učitelja Nikole Lovrinića, uz svesrdnu podršku Markove majke i naše kolegice solfeggistice Đenane Levak. Marko se kao učenik 4. razreda OGŠ ovom prilikom natjecao u disciplini Teorija muzike, u kategoriji za 6. razred OGŠ i 2. razred SGŠ, u jakoj konkurenciji učenika iz glazbenih škola Republike Srbije, Crne Gore, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Hrvatske. U prvoj je spomenutoj kategoriji osvojio 100/100 bodova, postavši tako laureatom natjecanja iz Teorije, dok je u drugoj kategoriji osvojio najveći broj bodova među srednjoškolcima, 97/100. Spoj rada, zalaganja, znanja, talenta, mudrosti i inteligencije, uz neizostavnu ljubav prema glazbi i prema novim izazovima, propitkivanju i istraživanju, i ovog je puta polučila izvanrednim rezultatom na koji smo jako ponosni svi u našoj Umjetničkoj školi Matka Brajše Rašana. Čestitamo Marku i njegovom učitelju Nikoli Lovriniću na ovim sjajnim rezultatima. Čestitke i kolegici Đenani na podršci!