Autor: Marijano Atanasković, 12. 3. 2018.

Učitelji naše Škole su u petak, 9. ožujka 2018. godine uzvratno posjetili Glazbenu školu Makarska i time nastavili uspješnu suradnju koja je počela prošlogodišnjim posjetom Makarana Labinu. Ono što je počelo razgledom makarskih ljepota, druženjem kolega iz obaju škola i vrlo korisnom razmjenom međusobnih iskustava završilo je šarolikim i zanimljivim cjelovečernjim koncertom za sve zainteresirane. Pojedini su se učitelji naše škole predstavili u solističkoj ili komornoj varijanti, a za ovu priliku okupljen je i komorni ansambl, koji se makarskoj publici predstavio s Howardovim klasikom Fly Me to the Moon. Na pozornici su se predstavili i domaćini, koji su također predstavili visok stupanj muziciranja. Nakon zajedničke večere te dopodnevnog druženja sljedećeg dana i dogovora za daljnju suradnju, kao i nove zanimljive projekte, naši su učitelji krenuli put Labina obogaćeni još jednim lijepim iskustvom.