Autor: Marijano Atanasković, 6. 4. 2017.

Vrijedni učenici Područnog odjela naše škole u Lovranu, harmonikaši Emanuel Sirotnjak i Marcel Brozović, u klasi učitelja Mihalja Ivkovića, nastupili su 5. travnja 2017.g. na otvaranju izložbe Christine Ottowitz u galeriji Laurus. Posebno nas veseli poruka koji smo dobili od tajnice Ureda Općinskog načelnika iz Lovrana, gđe Azele Manđo, koji prenosimo u cijelosti: "Poštovani, Zahvaljujem na vrijednoj informaciji. Ujedno koristim priliku ovim putem pohvaliti "mlade snage" polaznike Umjetničke škole Matka Brajše Rašana, naše Lovrance Emanula i Marcela, koji su se svojim nastupom na otvaranju izložbe umjetnice iz Bleiburga, gospođe Christine Ottowitz u galeriji Laurus Lovran 05. travnja 2017. godine, predstavili našim dragim prijateljima iz Bleiburga, te pokazali talent i doprinjeli ugodnom druženju, sve na ponos njihovih profesora mentora. Još jednom velika hvala. Ured Općinskog načelnika tajnica Azela Mandžo"