Autor: External , 7. 12. 2016.

Malobrojne je Labinjane koji su se 7. prosinca negdje oko podneva zatekli na labinskom kolodvoru, točnije kod štanda s mandarinama Davora Sučića, razveselio neuobičajeni prizor – mladića koji svira violinu. Nakon što je završio s onim što je kasnije, nama laicima, opisao kao Chaconne za violinu Johanna Sebastiana Bacha, podijelio je s nama i informaciju kako je došlo do ovog malog božićnog koncerta.

„U ponedjeljak sam ovdje kupovao mandarine i onda me vlasnik štanda zamolio da dođem i nešto odsviram“, rekao nam je mladi violinist Edi Šiljak, inače Riječanin koji predaje u labinskoj osnovnoj glazbenoj školi. Kazao nam je i da živi u Rijeci, no ponedjeljkom, srijedom i petkom putuje u Labin na posao. Krajem godine osnovna glazbena škola organizira koncert, koji će ove godine biti 12. prosinca, najavio je.

Davor Sučić iz Ploča, koji nije zaslužan samo za mandarinu, nego ovoga puta i za violinu, želio je da Edi zasvira u utorak, na Svetog Nikolu, ali s obzirom na obveze mladog violinista, to se nije moglo organizirati. Po svemu sudeći, mala dnevna muzika bila je dobrodošla i u srijedu.