Autor: Administrator , 11. 4. 2016.

Na 7. međunarodnom natjecanju mladih glazbenika ''Antonio Salieri'' u gradiću Legnago, nedaleko od Verone, DIANA MARKOVIĆ, učenica 4. razreda Osnovne umjetničke škole Matka Brajše Rašana, u klasi prof. Tončija Trinajstića i uz klavirsku pratnju prof. Hrvoja Puškarića, među natjecateljima iz raznih zemalja, jučer je osvojila APSOLUTNU 1. NAGRADU s osvojenih 100/100 bodova u kategoriji puhači do 13 godina.
Osim ove izvanredne nagrade, Diana je osvojila i zlatni pehar, diplomu ''Premio Giuseppe Magnani Young'' za najboljeg mladog talenta te zajedno s prof. Puškarićem nagradu za najbolje izvedenu novu skladbu ''Premio Musica '900'' za skladbu Histriatria.
Povodom dobivene diplome za najboljeg mladog talenta, Diana ima čast ponovno se natjecati u nedjelju, 17. 04. 2016., s apsolutnim pobjednicima svih kategorija te nastup na završnom koncertu u Teatru Salieri iste večeri.
Čestitamo Diani na ovim visokim nagradama, kao i profesoru Tončiju i profesoru Hrvoju na ovom izvanrednom uspjehu i puno sreće i uspjeha u nedjelju!