Autor: Administrator , 2. 3. 2016.

Na Svečanoj akademiji povodom 95. obljetnice Labinske republike koja se održala 2. ožujka 2016. godine u Kulturno-umjetničkom centru Lamparna uz nazočnost predsjednice Kolinde Grabar Kitarović, nastupili su i učenici naše Škole. Program je započeo himnama ''Lijepa naša'' i ''Krasna zemljo'' koje je uz Veliki orkestar Osnovne umjetničke škole otpjevala Veronika Pervan. Slijedila je vesela izvedba Derbenkovog Detektiva, uz dirigentsku palicu prof. Tomislava Novaka, a na otvorenju Bienala industrijske umjetnosti nastupio je udaraljkaški trio: Mate Ružić, Erik Greblo i Filip Koraca.