Autor: Marijano Atanasković, 29. 4. 2018.

Američka plesačica i koreografkinja Martha Graham, jednom je prilikom rekla: "Ples je skriveni jezik duše", a to su najbolje potvrdili svi plesači koji su nastupili na Riječkom Korzu, 29. travnja 2018. na obilježavanju Svjetskog dana plesa. Osim učenica naše škole iz Labina i PO Lovran, na ovoj hvalevrijednoj manifestaciji koja se održava od 1982. godine, nastupili su: Flame, PC Beat, RIS Dance Centar i Jet Set. Svjetski dan plesa obilježava se svake godine na inicijativu Plesnog odbora Međunarodnog kazališnog institura (ITI), pri UNESCO-u, a u spomen na začetnika modernog baleta i jednog od najvećih svjetskih plesnih reformatora, Jean-Georges Noverrea, koji se rodio u Parizu na današnji dan, 29. travnja 1727.g. U plesnoj akciji pod nazivom "Osam pokreta za plesnu video razglednicu", osim mladih plesača u Rijeci, točno u podne pridružili su se plesači iz Hvara, Rovinja, Osijeka, Svete Nedelje, Zadra, Požege, Gospića, Karlovca, Bjelovara, Paga i Koprivnice. Dvije koreografije, koje su izvele naše mlade plesačice, pripremili su učitelji Melita Spahić Bezjak i Vitali Klok, a organizator ove plesne manifestacije u Rijeci je Udruga za promicanje scenske umjetnosti Prostor Plus.