Autor: Administrator , 14. 5. 2017.

U Beogradu se od 12. do 14. svibnja 2017. održavalo Četvrto međunarodno natjecanje iz glazbeno-teorijskih disciplina "Kornelije", čiji je domaćin Muzička škola "Stanković". Na spomenutom natjecanju u disciplini Teorija glazbe, koje se održalo u subotu, 13. svibnja, kao predstavnik naše škole sudjelovao je MARKO LEVAK, učenik 3. r. osnovne glazbene škole pod mentorstvom učitelja Nikole Lovrinića. U jutarnjim satima Marko se kao najmlađi od ukupno 20 kandidata natjecao u kategoriji za 5. r. osnovne glazbene škole i osvojio I. nagradu s ukupno 98 od 100 bodova. U poslijepodnevnim satima istoga dana, Marko je u oštroj konkurenciji od ukupno 40 natjecatelja pristupio i natjecanju u kategoriji za 1. r. srednje glazbene škole te isto kao najmlađi natjecatelj osvojio I. nagradu s čak 98,5 od mogućih 100 bodova, pokazavši tako kako doista izvrsno vlada teorijskim zanatskim umijećem vrlo zahtjevnih razina. Za svoj uspjeh dobio je i usmenu pohvalu članova žirija. Velike čestitke Marku i njegovom učitelju Nikoli na požrtvovnom i temeljitom radu te ovim izvrsnim rezultatima. Marko je prvi učenik iz naše Škole koji se natjecao na jednom tako zahtjevnom teorijskom natjecanju. Izuzetno smo ponosni na vaš uspjeh! Čestitke obitelji na pomoći i podršci, posebno mami Đenani. Bravo!!!