1. Glazbeniče, ne ljuti se! (16,00-17,00 sati)
Glazbeniče, ne ljuti se! pedagoška je dosjetka koja pomaže usvajanju gradiva vezanoga za notne vrijednosti i tonski sustav. Namijenjena je učenicima 2., 3. i 4. razreda osnovne glazbene škole. Predavanje traje 60 minuta, a učenici će naučiti i odigrati nekoliko različitih igara na pločama koje donosi predavač.

2. Od pojma mnogostranosti do glazbenoga djela (17,15-18,45 sati)
Predavanjem se želi slušateljima osvijestiti pojam mnogostranosti (tona, intervala, tetrakorda, akorda), iz kojega se izvode kvintni krug i paleta akorda. Na temelju tih se alata pred slušateljima i uz njihovo sudjelovanje stvara glazbeno djelo utemeljeno na jednostavnoj harmonijskoj progresiji i tim ih se putem uvodi u glazbu. Naime, djelo koje će se skladati pred publikom zapravo je poznata harmonijska progresija, osnova nekoliko djela klasičnoga i popularnoga repertoara. Predavanje je praćeno glazbom s nosača zvuka, od skladbi Johanna Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Händela i Marcella Benetta, do uspješnica iz suvremenoga repertoara. Predavanje je namijenjeno učenicima 5. i 6. razreda osnovne glazbene škole, a traje oko 90 minuta.

Uz učenike glazbene škole, na predavanja su dobrodošli svi zainteresirani ljubitelji glazbe (učitelji, roditelji, sugrađani).

Bilješka o autoru:
Tihomir Petrović dugogodišnji je profesor teorijskih glazbenih predmeta na osnovnoj i srednjoj Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog i osnova harmonije na Rock-akademiji u Zagrebu. Utemeljio je Hrvatsko društvo glazbenih teoretičara, osnovao časopis društva pod nazivom Theoria, kao i Biblioteku hrvatskoga društva glazbenih teoretičara. Autor je niza stručnih članaka, recenzija i priručnika za glazbeno obrazovanje. Posvetivši veliki dio svoga vremena propagiranju i ukazivanju na važnost teorijskih glazbenih predmeta, utemeljio je i manifestaciju Dani teorije glazbe, među-narodnoga karaktera.