Autor: Administrator , 14. 4. 2016.

Na 21. međunarodnom natjecanju Daleki akordi u Splitu, učenici Osnovne umjetničke škole Matka Brajše Rašana i ove godine osvojili su visoke nagrade i bodove:
-STELA DERMIT, učenica 5. razreda u klasi prof. Olge Knapić, osvojila je u 3. kategoriji – Gitara visokih 55 bodova i 1. nagradu. Izvela je Menuet, Sarabandu i Menuet Leopolda Weissa, Les folies d'Espagne Fernanda Sora te Malu melodiju Slavka Fumića.
-MATE GRIPARIĆ, učenik 5. razreda u klasi prof. Melite Lasek Satterwhite, osvojio je visoku 2. nagradu s 51,67 bodova, kao drugi na bodovnoj listi u 2. kategoriji - Klavir, između 30-tak mladih natjecatelja iz Hrvatske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine te Slovenije. Izveo je Bachovu Troglasnu invenciju br. 15, Lisztovu Etidu op. 1 br. 2 , Etidu Zlatka Tanodija te Berkovičeve Varijacije na Paganinijevu temu.
-NATAŠA MIŠON, učenica 4. razreda u klasi prof. Kristine Puh Leko, također u 2. kategoriji – Klavir, osvojila je 3. nagradu i 38 bodova. Izvela je Polku Paje Patka Božidara Kunca, Bachov Preludij u c-molu, prvi stavak Clementijeve Sonatine op. 36 br. 6 te Etidu u C-duru Y. Nakade.
Čestitke našim mladim glazbenicima i njihovim mentorima sa željom za nastavkom njihove glazbene suradnje uz još mnogo nagrada, priznanja i uspjeha!