TREĆI VIRTUALNI CONCERTINO

Autor: Marijano Atanasković, 10. 4. 2020.

Treći Virtualni concertino, uz prethodna dva, broje ukupno 123 videa koja su nam poslali učenici iz svojih domova, izvodeći skladbe na vlastitim glazbalima koja je trebalo ugodit pa čak i promijeniti žice uz pomoć uputa s tutorijala dostupnih na internetu i savjeta njihovih učitelja. Usprkos svim problemima, ove snimke ostat će trajna uspomena jednog vremena i okolnosti koje nitko nije mogao predvidjeti. Učenici, roditelji i učitelji, snašli su se najbolje kako znaju, a sve u cilju promocije glazbene umjetnosti i težnji za učenjem i podučavanjem u ovih nestvarnim uvjetima. Nemojte mi zamjeriti ako sam slučajno izostavio neku snimku, napisao krivo ime ili naziv skladbe, ispravit ću to na jednom od budućih virtualnih concertina. Ovakav oblik virtualnih concertina i prezentiranja interpretacije naših vrijednih učenika, nastavit ćemo i dalje u sljedećim tjednima, a nadamo se da ćemo što prije nastupe naših učenika organizirati na poznatim pozornicama naše škole, na koncertima "u živo", gdje će učenici za svoj nastup biti nagrađeni pljeskom vjerne publikom koja nas redovito prati. Za sada, jedan virtualni pljesak svim učenicima, roditeljima i učiteljima na trudu, vježbanju i podučavanju. Još jednom se obistinila ona jednostavna, ali snažna i znakovita misao: Glazbe ne poznaje granice! Marijano Atanasković, učitelj i video editor na privremenom radu. :)