NASTUP NA RABAČKOJ RIVI

Autor: Marijano Atanasković, 19. 5. 2018.

Osim svakodnevnih školskih obveza i nastave u školskim klupama, ili uz glazbalo koje naši učenici sviraju, sve su češći i javni nastupi izvan škole, u obliku 'praktične nastave', koju naši učenici prezentiraju s puno pažnje, ozbiljnosti i profesionalnog pristupa. Na poziv Jedriličarskog kluba Kvarner iz Rapca, naši su učenici nastupili na otvaranju 13. Regate Labinska republika, u subotu, 19. svibnja na rabačkoj rivi. Udaraljkaški ansambl, koji vodi prof. Marijan Lincmajer, svojim su energičnim nastupom na klasičnim i urbanim perkusijama, u zvukovno bogatom i zanimljivom sadržaju, prenijeli oduševljenoj publici dijelić svog bogatog repertoara. Nakon udaraljkaškog ansambla, nastupili su učenici harmonikaškog odjela, u klasi prof. Karmen Brajuha, učenici 5. razreda, David Mišon s nekoliko skladbi klasičnog sadržaja i Karla Levak koja je svojim sviranjem i pjevanjem, u 'slobodnijem' izboru skladbi, raspjevala dio okupljene publike.