Labinski kviz iz solfeggia predstavljen na stručnom vijeću u Rijeci

Autor: Administrator , 17. 3. 2018.

U subotu, 17. ožujka, u Glazbenoj školi Ivana Matetića Ronjgova u Rijeci, održano je četvrto ovogodišnje stručno vijeće učitelja teorijskih glazbenih predmeta za Istarsku, Primorsko-goransku i Ličko-senjsku županiju. Tom je prilikom učitelj naše škole, Nikola Lovrinić, održao vrlo zanimljivo i poticajno predavanje i radionicu po naslovom „Osam godina labinskog kviza iz solfeggia Sol-Fa-Labin: refleksije, iskustva i mogućnosti primjene u nastavi solfeggia“.

Nakon završne rasprave u kojoj je svoja pozitivna iskustva iznijela i učiteljica Đenana Levak, oduševljeni novim idejama i metodičkim postupcima, prisutni učitelji izrazili su želju za prisustvovanjem na spomenutome kvizu. Stoga je na prijedlog voditelja vijeća Darka Đekića, uz odobravanje svih učitelja, labinska Umjetnička škola sa zadovoljstvom prihvatila biti domaćinom stručnoga vijeća iduće školske godine.