Božićni koncert u PO Potpićan

Autor: Marijano Atanasković, 14. 12. 2017.

Oduvijek je okupljanje oko božićnog bora predstavljalo neku posebnu radost i ljubav, a takvo je bilo i glazbeno okupljanje u Područnim odjelu naše škole u Potpićnu, na Božićnom koncertu, koji se održao 14. prosinca s početkom u 17,00 sati. Radost muziciranja i ljubav prema glazbi, izkazali su mnogobrojnoj publici, polaznici Područnog odjela Potpićan, uz veliku pomoć komornog sastava Bambići iz Matične škole u Labinu pod mentorstvom prof. Marijana Lincmajera. Gitaristi u klasi prof. Petra Koroljevića: Maja Paola Matas, Ivana Smoković, Luka Brenko i Erin Pamić, harmonikaši u klasi prof. Karmen Brajuha: Andy Sandić i Tanja Čeh, a u klasi prof. Marijana Atanaskovića: Mario Fonović, Kevin Šegon i Nino Franković, te mlada klarinetistica Leana Rade u klasi prof. Tončija Trinastića, svojim su dječjim, ali zrelim i vrlo preciznim muziciranjem, uveselili publiku u holu OŠ Vladimira Nazora u Potpićnu. Za kraj koncerta, komorni sastav Petinum band, pod vodstvom prof. Marijana Atanaskovića izveo je dvije božićne pjesme, Tihu noć i tradicionalnu Svim na zemlji, koju je otpjevala učenica 1. razreda Područnog odjela Potpićan, Simona Paliska.