Druga nagrada u Sarajevu

Autor: Administrator , 7. 6. 2017.

U Istočnom Sarajevu, Bosna i Hercegovina, održao se od 30. svibnja do 2. lipnja 2017. 8. Međunarodni festival harmonike Akordeon Art čiji organizatori su Muzička akademija Univrziteta u Istočnom Sarajevu i Asocijacija za njegovanje akademske muzike " Novi zvuk". Našu školu predstavljao je učenik završnog razreda Luka Blažina u klasi prof. Đenane Levak. Luka je nastupio u V. kategoriji i izvodeći vrlo zahtjevan program osvojio II. nagradu sa 88 bodova.
Festival harmonike je ove godine okupio natjecatelje i članove prosudbenih komisija iz BiH, Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Grčke, Slovenije, Austrije, Njemačke Ukrajine i Kine.
Čestitamo Luki i profesorici Đenani na odličnom rezultatu, a Lukinim roditeljima zahvaljujemo na bezrezervnoj podršci u realizaciji odlaska na ovo natjecanje.
Luka je svoje prve glazbene korake započeo u glazbenoj igraonici u kojoj prepoznaje harmoniku kao svoj instrument. Tijekom školovanja i pod mentorstvom prof. Levak, nastupio je na najznačajnijim harmonikaškim natjecanjima u Hrvatskoj i inozemstvu osvajajući najviše nagrade.

.