TEN OF THE BEST!!!

Autor: Marijano Atanasković, 28. 3. 2017.

Nakon osvojene zlatne nagrade i 1. mjesta na 9. Međunarodnom natjecanju solista i komornih skupina za instrumente s tipkama, Svirel, učenica Harmonikaškog odjela Matea Hrelja, u klasi profesorice Marije Vukoja Plavčak, odabrana je kao jedna od 10 najboljih finalista u toj disciplini i time stekla pravo nastupa na završnom koncertu, u nedjelju u Novoj Gorici (Slovenija). Finaliste je odabrala komisija koja je i ocjenjivala natjecanje, a Matea je pokazala svoju muzikalnost i umjetničku zrelost sa skladbom Francka Angelisa: Soliloque. Nakon koncerta, slijedila je podjela diploma, a svi finalisti osvojili su i novčanu nagradu, prvu takve vrste za Mateu, nagrađenu za uloženi trud i pokazanu profesionalnost i visoku razinu tehničke i muzikalne interpretacije. Osim te novčane nagrade, svi finalisti dobili su i jedinstven keramički instrument - Svirel (frula), svaki poseban i originalan, baš kao što su i oni, mladi glazbenci...
Nakon koncerta i podjela diploma Matea je dala intervju za Radio Koper. Svakako valja istaknuti kako je cijeli koncert sniman za Radio Sloveniju i sve je bilo vrlo profesionalno i na visokom nivou odrađeno. Za Mateu veliko i dragocjeno iskustvo! Bravo još jednom za Mateu i njezinu učiteljicu Mariju Vukoja Plavčak.

Fotkice