Šest nagrada u Splitu

Autor: Administrator , 11. 3. 2017.

Na 55. hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe i plesa – regionalno natjecanje, u organizaciji Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga, našu Školu predstavljalo je šest učenika koji su se natjecali u disciplinama GITARA i GLASOVIR. Obzirom da je Istarska županija pripala regiji Jug, naši mladi glazbenici i njihovi mentori putovali su u Split gdje se od 8.-10. ožujka 2017. u koncertnoj dvorani GŠ Josipa Hatzea održavalo natjecanje, a koje je ocjenjivao peteročlani ocjenjivački sud sastavljen od eminentnih hrvatskih umjetnika i pedagoga. U disciplini GITARA, ocjenjivački sud djelovao je u sastavu: Maroje Brčić – predsjednik, Xhevdet Sahatxhija, Tomislav Vasilj, Krešimir Bedek i Tomislav Vukšić. U vrlo jakoj konkurenciji naši su učenici ostvarili slijedeće rezultate: -STELA DERMIT, klasa prof. Petra Koroljevića, u 3. kategoriji osvojila je 1. nagradu s 94,20 bodova. -RIKARDO NAČINOVIĆ, klasa prof. Olge Knapić, u 2. kategoriji osvojio je 2. nagradu s 86,20 bodova. -MATIJA VUGRINIČEK, klasa prof. Olge Knapić, u 1. kategoriji osvojio je 2. nagradu s 88,40 bodova. -MARKO LEVAK, klasa prof. Olge Knapić, u 1. kategoriji osvojio je 2. nagradu s 88,00 bodova. Disciplinu GLASOVIR, ocjenjivao je ocjenjivački sud u sastavu: Jakša Zlatar – predsjednik, Ruben Dalibaltayan, Jelica Kuzmin, Olga Cinkoburova i Vladimir Babin. Našu Školu predstavljala su dva učenika, ostvarivši slijedeće rezultate: -MATE GRIPARIĆ, klasa prof. Vesele Brenčić Griparić, u 2. kategoriji osvojio je 1. nagradu s 90,20 bodova. -KARLO STREL, klasa prof. Hrvoja Puškarića, u 2. kategoriji osvojio je 3. nagradu s 78,20 bodova. Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima na ovim izvrsnim rezultatima, a Steli Dermit i Mati Gripariću puno sreće i uspjeha na državnom natjecanju koje će se od 1.-8. travnja 2017. održati na Muzičkoj akademiji u Zagrebu.

Fotkice