Umjetnička škola Matka Brajše Rašana

Predstavljanje monografije Eugen Kokot

Autor: Marijano Atanasković, 2. 3. 2017.

U srijedu, 01. ožujka 2017.g., povodom 96-te obljetnice Labinske republike, u Gradskoj knjižnici Labin predstavljena je monografija našeg renomiranog likovnog umjetnika Eugena Kokota, rođenog labinjana. Tom je prigodom nastupila mlada harmonikašica naše škole Matea Hrelja, koja je već svojim sugestivnim interpretacijama popratila mnoge umjetničke evente na labinštini. U Gradskoj knjižnici, Matea je izvela prigodnu skladbu "Monolog" francuskog skladatelja Francka Angelisa. Savjetnici za informiranje i kulturu Grada Labina, Loredani Ružić Modrušan, potkrala se mala omaška, naime Matea je učenica u klasi profesorice Marije Vukoja Plavčak, dok je prof. Marijano Atanasković samo pročelnik Harmonikaškog odjela naše škole.

CMS za škole logo
Umjetnička škola Matka Brajše Rašana / Aldo Negri 11, HR-52220 Labin / us-mbrasana.skole.hr / ured@us-mbrasana.skole.hr