7. Smotra harmonikaša

Autor: Marijano Atanasković, 1. 6. 2016.

U Pazinu se 1. lipnja 2016. okupilo 70-ak mladih harmonikaša u pratnji njihovih mentora, na 7. Smotri harmonikaša, Istarske županije, Primorsko-goranske županije i Ličko-senjske županije. Smotra se održala na tri lokacije; prvi koncert započeo je u 10,00 sati u crkvi sv. Nikole, zatim je slijedio drugi koncert na Gradskom trgu u 12,00 sati, a Smotra je završila trećim koncertom u 13,15 sati u Amfiteatru Gimnazije i strukovne škole Jurja Dobrile. Na 7. Smotri harmonikaša nastupili su, uz naše učenike i učenici Glazbenog odjela OŠ Rivarela iz Novigrada, Glazbenog tečaja Grožnjan, Glazbenog odjela OŠ Vladimira Nazora Pazin, Umjetničke škole Poreč, Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova Pula i Glazbenog odjela OŠ Vladimira Nazora Rovinj. Našu Školu uspješno su predstavili učenici Mihael Petrović, Matea Hrelja, Petar Vorano, Antonio Kos, Nino Kiršić uz klasi prof. Karmen Brajuha, te Mario Fonović i Marin Smoković u klasi prof. Marijana Atanaskovića.